Šv. Mišių transliacijos

TELEVIZIJA: sekmadieniais 12.30 val. per LRT Plius televiziją

RADIJAS: sekmadieniais 12.30 val. per LRT Klasika radijo programą; kiekvieną dieną 12.00 ir 19.00 val. per Marijos radijo programą

INTERNETAS: čia

Gavėnia

KOVO 29 d. (V Gavėnios sekmadienis)

Popiežiaus intencija - kad Bažnyčia Kinijoje būtų ištikima Evangelijai ir augtų vienybėje

Naudingos nuorodos Gavėniai

198972
VisoViso198972
35.175.121.230

Popiežius Pranciškus paskelbė apaštališkąjį laišką „Aperuit illis“ ir nurodė, kad kasmet visoje Bažnyčioje trečiasis eilinis liturginių metų sekmadienis būtų švenčiamas kaip Dievo Žodžio sekmadienis.

Dievo Žodžio sekmadieniu norima sužadinti didesnį tikinčiųjų dėmesį Biblijai, kad ji būtų skaitoma, apmąstoma, kad ji būtų tikinčiųjų maldos ir švenčių šerdis, atsimenant šv. Jeronimo įspėjimą, kad „kas nėra susipažinęs su Biblija, tas nepažįsta Kristaus“.

Kiekvieną sekmadienį dalyvaudami Mišiose mes ypatingai išgyvename prisikėlusio ir su mumis pasilikusio Viešpaties artumą. Ir nors kiekvienas sekmadienis yra tarsi savaime suprantama Eucharistijos ir Dievo Žodžio diena, jau daug šimtmečių kasmet švenčiame Devintines – Švenčiausiojo Kristaus Kūno ir Kraujo šventę. Panašiai kaip Devintinės atkreipė didesnį tikinčiųjų dėmesį į Eucharistijos slėpinį, taip Dievo Žodžio sekmadienio įvedimu siekiama, kad Šventasis Raštas būtų iškilmingiau skelbiamas, giliau apmąstomas, kad tą sekmadienį taip pat išoriniais regimais ženklais tikintieji paliudytų, kaip jie brangina Bažnyčiai suteiktą Dievo Žodį.

Lietuvos vyskupų laiškas Dievo Žodžio sekmadienio proga