Sausio 24 d. III eilinis sekmadienis
Šv. Mišios - 11 val.

Popiežiaus intencija - kad Viešpats suteiktų mums malonę broliškai sugyventi su kitų religijų broliais ir seserimis, meldžiantis vieniems už kitus ir nestokojant atvirumo visiems

3.239.51.78

Sausio 24 d., sekmadienį,
10.40 val. - tyli Švč. sakramento adoracija;
11.00 val. - Šv. Mišių transliacija
čia ---> parapijos Youtube kanale

Sausio 17 d. Šv. Mišių transliacijos įrašą galite peržiūrėti
parapijos Youtube kanale

Šv. Mišios aukojamos visomis Jūsų intencijomis. Savo intencijas galite siųsti trumpąja sms žinute telefonu - 861151123 arba el. paštu - Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Auką galima pervesti į parapijos sąskaitą –
LT26 7044 0600 0793 4715, AB SEB bankas.
Grafoje „Mokėjimo paskirtis“ nurodykite aukos paskirtį, pvz., „Sekmadienio rinkliava“
arba „Mišioms už ......“ ir pan.

Brangūs tikintieji,

Šiuo sunkiu laiku Kalėdų šventes sutikome kitaip nei įprastai. Saugodami vieni kitų sveikatą ir gyvybę, atsisakėme įprasto susibūrimo į iškilmingas pamaldas. Dėkojame visiems už supratimą, kantrybę ir už atsakingą laikyseną.

Baigiantis metams tikėjomės, kad bus galimybė sugrįžti į tvarką, kuri mūsų bažnyčiose galiojo karantino metu iki praeitų metų gruodžio 16-os dienos, kai pamaldose, laikantis būtinų saugumo reikalavimų, dalyvaudavo ribotas skaičius žmonių. Tad metų pabaigoje buvome nutarę šią tvarką sugrąžinti pasibaigus Kalėdų laikui – nuo sausio 11 dienos.

Visgi naujųjų metų pradžia parodė, kad pandeminė situacija Lietuvoje išlieka pakankamai rimta. Vyriausybės priimti griežtesni apribojimai, iš pradžių skirti tik šventiniam laikotarpiui, buvo pratęsti iki numatytos karantino pabaigos.

Tad atsižvelgdami į esamą situaciją, šiandien priėmėme sprendimą dar neatnaujinti viešų pamaldų bažnyčiose, dalyvaujant tikintiesiems. Tai yra, nuo 2020 m. gruodžio 16 d. mūsų bažnyčiose galiojančią tvarką pratęsiame iki 2021 m. sausio 31 d., su galimybe ją švelninti ir anksčiau, jei greičiau būtų sulaukta ryškesnių teigiamų pokyčių. Tuo būdu solidarizuojamės su visais, kuriems šis laikas yra itin sunkus, ypač su ligoniais, gydytojais, slaugytojais.

Suprantame, kokia svarbi mums visiems yra sielovadinė pagalba. Primename, kad bažnyčios išlieka atviros privačiai tikinčiųjų maldai. Laidotuvių šv. Mišios ar kiti sakramentai švenčiami tik artimiausių šeimos narių aplinkoje. Susitarus su kunigu, yra galimybė atlikti išpažintį, priimti šv. Komuniją.

Šiandien švenčiame Kristaus Apsireiškimo (Trijų Karalių) iškilmę. Ji kalba mums apie Dievą, apsireiškiantį visų tautų žmonėms, apie Jo šviesą, pasiekiančią net ir toli, giliose tamsybėse esančius. Šios dienos iškilmė taip pat kreipia mūsų žvilgsnį į Išminčius, atsiliepiančius į Dievo apsireiškimą ir ateinančius į susitikimą su Juo kuklioje prakartėlėje. Jokie sunkumai negali mūsų atskirti nuo Dievo. Mūsų malda tegul veda į gyvą tikėjimo liudijimą, kasdienybėje parodant daugiau solidarumo ir atjautos vieni kitiems. Juk ten, kur yra gailestis ir meilė, ten yra Dievas.

Lietuvos vyskupai
2021 m. sausio 6 d.

Popiežius Pranciškus pranešė apie būsimus ŠEIMOS METUS.

Gruodžio 27-ąją, Šventosios šeimos šventės dieną, Popiežius pakvietė Šventosios šeimos pavyzdžiu iš naujo atrasti šeimos branduolio ugdymo vertybę. Tikinčiųjų šeimos turi skelbti ir liudyti, kad šeimoje gaunama ir dovanojama meilė iš tiesų yra geroji naujiena pasauliui. Reikia praplėsti mūsų žvilgsnį ir iš naujo suvokti santuokos ir šeimos svarbą. Bus siekiama įtraukti jaunimą į diskusiją tokiais su šeimos gyvenimu susijusiais klausiamais kaip skaistumas, ištikimybė, pašaukimas perduoti gyvybę, taip pat tokiomis temomis kaip socialinių tinklų naudojimas, atsakomybė už skurdo mažinimą ir kūrinijos apsaugą. Specialios Šeimos metų iniciatyvos bus skirtos ir vaikams. Reikia siekti, kad Bažnyčia vis labiau būtų suvokiama kaip tikinčiųjų šeima ir kad šeima vis labiau save suvoktų kaip namų Bažnyčią. Šeimai skirti „Amoris laetitia“ metai prasidės kovo 19-ąją, šv. Juozapo, Švč. M. Marijos sužadėtinio, iškilmės dieną, ir bus užbaigti per X-ąjį pasaulinį šeimų suvažiavimą Romoje 2022 metų birželio 26 dieną.

(Vatican News)

Ecce novum gaudium, ecce novum mirum...
(Medieval, Anonymous)

Štai naujas džiaugsmas, štai naujas stebuklas!
Mergelė pagimdo Sūnų, nepažindama vyro,
taip kriaušės medis išaugina kriaušę,
o augantis papirusas subrandina žiedą.
Štai kaip gamta keičia savo dėsnius:
tyra Mergelė pagimdo Dievo Sūnų!

Mielieji, būdami savo šeimose, laužydami kalėdaičius su pačiais artimiausiais, širdimi esame ir vieni su kitais. Gimusiojo Jėzaus ramybės ir džiaugsmo, teišsipildo mūsų troškimas būti visiems vėl kartu, kuomet vėl galėsime praturtinti vieni kitus ir drauge puošti patį gražiausią Dangaus Tėvo mums dovanotą pasaulį.

Būkite sveiki, būkite laimingi ir palaiminti Naujaisiais, 2021 Viešpaties malonės Metais!

kun. Vilius Sikorskas

Bažnyčiose nuo 2020 m. gruodžio 16 d. iki 2021 m. sausio 31 d. 24 val. arba iki kol bus pranešta kitaip įsigalioja tokia sielovados tvarka:
- atsižvelgiant į aplinkybes, bažnyčios lieka atviros asmeninei tikinčiųjų maldai;
- Eucharistija švenčiama tikintiesiems nedalyvaujant, išskyrus laidotuvių Mišias, kuriose gali dalyvauti mirusiojo/-iosios šeimos nariai;
- tikintieji gali, atlikti išpažintį ir priimti šv. Komuniją;
- tikintieji raginami laikytis saugaus atstumo vienas nuo kito (bent 2 m).
 Ir per šias Kalėdas turime galimybę ne mažiau nei įprastai skelbti Dievo garbę. Skelbkime ją atsakingai saugodami savo ir kitų žmonių sveikatą ir gyvybę. Melskimės ir darykime viską, kas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, kad pandemija būtų kuo greičiau suvaldyta.

Copyright © 2021 Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos parapija Rights Reserved.